Logo
+371 67607777
info@skurstenmeistars.lv

Izvēlies vācu kvalitāti, uzstādi PLEWA ražotās keramikas dūmvadu sistēmas

Vēsture

Ģimenes uzņēmums PLEWA pastāv jau vairāk nekā 135 gadus. Uzņēmuma dibinātājai Pleina - Vāgnera (Plein – Wagner) ģimenei ir gadsimtiem senas tradīcijas amatniecībā. Pirms aptuveni 400 gadiem Jakobs Pleins - Vāgners (Jacob Plein – Wagner) bija podniecības cunftes biedrs. Tomēr cunfte ierobežoja viņa uzņēmuma paplašināšanās iespējas.

Neskatoties uz to Jakobs Pleins - Vāgners (Jacob Plein – Wagner) sāka darboties rūpnieciskās ražošanas jomā, un līdz ar to viņš lika pamatakmeni mūsdienu PLEWA - rūpnīcai. Pagājušā gadsimta sākumā Pēteris Pleins - Vāgners (Peter Plein – Wagner) izgudroja un ieviesa ražošā uguns izsturīgās šamata caurules. Tas radīja jaunu pavērsienu Plewa rūpnīcas attīstībā.

Uzņēmuma sākotnēja un galvenā ēka atrodas Špaiherā (Speicher) Eifelē (Eifel), Trīres (Trier) tuvumā.

Vairāk nekā 100 patentu skaidri pierāda to, cik nozīmīgu iegūldījumu uzņēmums Plewa devis keramikas skursteņu rūpnieciskās ražošanas tehnoloģīju attīstībā. Iegādājoties uzņēmuma Plewa produkcīju klients var būt pilnīgi drošs, ka tā būs izgatavota atbilstoši patenta oriģinālam. Arī šobrīd uzņēmuma Plewa patenti kalpo par pamatu nākotnes tehnaloģiju ieviešanai. Pirmais patents, kas iegūts par trīsapvalku (dreischalig) keramikas dūmvadu sistēmu, kas sastāv no iekšējās keramikas caurules, izolācijas un ķieģeļu aizsargapvalka, uzbūves ziņā tiek izmantots vēl mūsdienās. Pēdējos septiņdesmit gados ar PLEWA - caurulēm uzbūvēts vairāk nekā 100 miljonu metru garš skurstenis, tādā veidā uzņēmums PLEWA kļuvis par vadošo keramikas skursteņu ražotāju Vācija. Arī šodien uzņēmumā Plewa produkcījas ražošanā galvenais uzsvars tiek likts uz amatnieciskām prasmēm. It īpaši tas attiecas uz materiālu izvēli un to tālāku pilnveidošanu, kā arī uz precīzu apdedzināšanas un glazūras uzkausēšanas mākslu.