Logo
+371 67607777
info@skurstenmeistars.lv

Izvēlies vācu kvalitāti, uzstādi PLEWA ražotās keramikas dūmvadu sistēmas

Skursteņu izbūves nosacījumi

Vertikālā daļa Attālumu no ugunsnedrošiem materiāliem nosaka pēc dūmvadam pievienoto apkures ierīču dūmgāzu temperatūras. Lai nodrošinātu dūmvada drošu darbību, jāievēro sekojoši attālumi: ≥5 cm no ugunsnedrošiem materiāliem, nesošām koka konstrucījām.

Apkures ierīces pievienošana Ja apkures ierīces pievienojuma detaļa šķerso ugunsnedrošas konstrukcijas, tā jāizolē ar ugunsdrošiem meteriāliem vismaz 20cm radiusā. Jāievēro ugunsdroši attālumi no degošiem materiāliem ja pievienojuma detaļas atrodas tuvu horizontālām būvkonstrukcijām, piemēram griestiem.

Skursteņu izbūve starpstāvu pārsegumos Lai atvieglotu dūmvada izbūvi, iesakam savlaicīgi startpstāvu pārsegumos un jumta konstrukcījās izveidot atvērumus kas ir 5cm lielāki par dūmvada apvalka ārējo izmēru.

Tīrīšanas lūku ierīkošana Tīrīšanas lūkas un revīzījas lūkas jāierīko tā, lai tās būtu viegli pieejamas un apkalpojamas. Ja nav iespējams skursteņa tīrīšanu veikt no virsjumta daļas, tad ēkas bēniņos iebūvē augšējo tīrāmlūku. Lai nodrošinātu dūmvada termisko izplešanos, betonējot keramzītbetona gredzenu, starpstāvu pārsegumā, starp apvalku un gredzenu jāizveido deformācijas šuve no 1,5cm biezas ugunsdrošas minerālvates loksnes.

Skursteņu augstums virs jumta Pēc spēkā esošajiem būvnormatīviem LBN 231-03 Dūmeņa augstumu virs jumta seguma nosaka, ņemot vērā šādus nosacījumus: ja dūmenis atrodas tuvāk par 1,5 m no jumta kores, tam jābūt 0,5 m augstākam par kori; ja dūmenis atrodas 1,5 līdz 3 m no jumta kores, tas nedrīkst būt zemāks par kori; ja dūmenis atrodas tālāk par 3 m no kores, tā augšgals nedrīkst būt zemāks par taisni, kura vilkta no kores 10° leņķī pret horizontu. Dūmeņa augšējo galu ierīko ne zemāk par 0,5 m virs jumta seguma (arī ēkām ar plakanu jumtu). Dūmeņa kopējais augstums no pelnu krātuves režģa līdz dūmu izplūdes vietai nedrīkst būt mazāks par 5 m.

Prasības skursteņa virs jumta daļai Dūmeņi jāizbūvē tā, lai tie virs jumta paceltos vismaz 0,5m augstumā. Ieteicams skursteni uzbūvēt pēc iespējas tuvāk jumta korei. Dūmvada virsjumta daļa, kuras augstums virs jumta plaknes ir vairāk par vienu metru ir nepieciešams nostiprināt. To panāk savstarpēji armējot dūmvada apvalka blokus. Apvalku stūros speciāli paredzētajās atverēs tiek ievietoti vītņu stieņi 10 līdz 12mm diametrā, atveres aizpildot ar šķidru javu. Vītņu stieņu ievietošana jāsāk vismaz 1,5m zem vietas kur dūmvads šķērso jumta plakni. Dūmvada virsjumta daļa jāpasargā no laika apstākļu iedarbības. Dūmvadam virs jumta iespējams uzklāt apmetumu vai aplikt ar dekoratīvajām apdares flīzēm, kā arī izbūvēt skārda aizsargšahtu. Ja skurstenis ir izvietots ārsienā, vai tā virsjumta daļas augstums ir lielāks kā 1.5m tā ārējā daļa jāizolē ar minerālvates loksnēm vismaz 3cm biezumā. Tas nepieciešams, lai dūmgāzu temperatūra maksimāli saglabātos augsta un nenotiktu kondensāta rašanās. Uz vietējās apkures ierīču dūmeņiem nav atļauts uzstādīt jumtiņus un citus pārsegumus.